fbpx

Sitodruk

Sitodruk – co to jest?

Sitodruk lub inaczej druk sitowy to technika, która została wynaleziona w celu zadrukowywania sporych płaszczyzn. Jak się można domyślić, najważniejsze zadanie w tej metodzie odgrywa oczywiście sito, dzięki któremu możliwe jest stworzenie konkretnego wzoru oraz późniejsze przeniesienie go na wybrany materiał drukarski. Siatka do druku cechuje się swoimi oczkami, których średnica nie jest zbyt duża. Dzięki czemu możliwe jest bardzo precyzyjne przepuszczanie farby, a także zachowanie odbitki najwyższej jakości.

Zalety sitodruku

Jedną z największych zalet sitodruku jest oczywiście bardzo duża trwałość materiałów, które tworzy się z jego pomocą. Możemy być pewni, że nadruk na koszulce wykonany tą techniką nie spierze się zbyt szybko. W związku z tym stawiania na produkty, które zostały stworzone sitodrukiem to inwestycja w przyszłość. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że odzież czy też plastik z drukowaniem tą metodą nie straci swojego wyglądu pod wpływem wody lub promieni UV. Zatem jeśli zamierzamy poddawać naszą odzież trudnym warunkom pogodowym, to sitodruk będzie świetnym rozwiązaniem.

Wady sitodruku

Minusem sitodruku jest niezbyt duża wydajność. W przypadku, gdy porównamy tę technikę do innych metod drukowania, zauważymy, że jest ona naprawdę bardzo czasochłonna. Jest to drobna wada, to jednak pamiętajmy, jeśli chcemy, aby coś było warte naszych pieniędzy, to będziemy musieli na to trochę poczekać. Następnym minusem sitodruku jest efekt “przebijania” czerni w przypadku, gdy zdecydujemy się na biały nadruk na ciemnym materiale. Wszystko jest jednak zależne przede wszystkim od samego materiału oraz użytej farby, dlatego jeśli postawimy na produkt wysokiej klasy, to problem ten zostanie zażegnany. Ostatnią wadą może być to, że sitodruk jest zarezerwowany dla produkcji sporej ilości nadruków, gdyż przy niedużym nakładzie jest po prostu nieopłacalny.

Sitodruk – zastosowanie i działanie

Sitodruk to technika, która wykorzystywana jest do zadrukowywania zarówno niedużych powierzchni, jak i tych znacznie większych. Metodę tę używa się do nanoszenia wzorów na takie materiały jak plastik, karton, folia, drewno, tkanina, metal oraz wiele innych. Jak już wspominaliśmy, dużą zaletą drukowania w ten sposób jest to, że odbitki są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. W związku z tym sitodruk bardzo często wykorzystuje się do elementów, które są na nie narażone, na przykład bilbordy. Co więcej, technikę tę używa się do produkcji różnych produktów, takich jak koperty, torby foliowe i papierowe czy etykiety. Niektóre nasze torby reklamowe z nadrukiem również są znakowane przy pomocy sitodruku. Metoda ta nie ma żadnych ograniczeń materiałowych i rozmiarowych, dlatego stosuje się ją bardzo często w wielu różnych sytuacjach. Oprócz toreb metodą sitodrukowania znakujemy nasze firmowe bluzy, a także koszulki polo z nadrukiem.

Sitodruk odbywa się poprzez nakładanie niedużej siatki na formę drukowaną, która występuje w postaci szablonu. Szablon wykonuje się tak, aby niedrukowane miejsce zostało zakryte, dzięki czemu farba przenika wyłącznie przez części, które nie są zakryte. Takie działanie skutkuje stworzeniem pożądanej odbitki. Sam sposób blokowania otworów jest zależny od takich aspektów jak materiał, gęstość sita czy rodzaj farby. W większości wypadków jednak wykorzystuje się powlekanie siatki za pomocą specjalnej emulsji światłoczułej, która na początku jest naświetlana, później wywoływana, a na samym końcu elementy, które nie zostały utrwalone, są wypłukiwane. Szablon przygotowany w ten sposób jest już gotowy do druku.

Jak rozpoznać sitodruk?

Wbrew pozorom rozpoznanie sitodruku nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest kolor. Nadruk srebrny, złoty, pełno kolorowy czy przejścia tonalne to nic trudnego, dlatego barwy będą po prostu dobrze wyglądały. Najwięcej powinna nam jednak powiedzieć struktura. Kiedy przyjrzymy się z bliska sitodrukowi zauważymy bardzo małe sitka, przez które była przepuszczana farba. Zatem jeśli dostrzeżemy, że powierzchnia nie jest idealnie płaska, będzie to znak, że mamy do czynienia z sitodrukiem.

Dla kogo?

Dla Ciebie

Zamówienia realizujemy od 1 szt.
Masz pomysł na nadruk na odzieży?

Napis lub zdjęcie na prezent?

Posiadamy własne maszyny do druku
i magazyn odzieży.
Nie czekaj, napisz do nas!

Dla grup i firm

Tworzysz grupę?
Prowadzisz firmę?

Chcesz wyróżnić Was na tle innych
lub konkurencji?

Odzież z Waszym nadrukiem
to rozwiązanie dla Ciebie!

Na zawody i eventy

Organizujesz imprezę?
Zgłoś się do nas t-best@t-best.pl

Dzięki naszej współpracy każdy uczestnik
będzie ubrany w odzież
najwyższej jakości
tworząc wspomnienia na lata!

Wycena Twojego zamówienia  lub napisz do nas maila: t-best@t-best.pl

  Zamów teraz

  Kup odzież z własnym nadrukiem już od 1 sztuki:

  kliknij: i projektuj z TopKoszulki.pl® w naszym kreatorze nadruków

   

  Kontakt w sprawie wycen i zamówień hurtowych:

  t-best@t-best.pl

  Formularz ułatwiający złożenie zamówień hurtowych:

  pobierz:  formularz zamówienia (rozszerzenie doc).

  pobierz:  formularz zamówienia (rozszerzenie pdf).


   

  Często zadawane pytania

  Jakie metody płatności są akceptowane?

  Z faktu, że wykonujemy projekty personalizowane, zazwyczaj stosujemy pełną przedpłatę.
  Odroczona płatność jest dostępna po kilku zamówieniach.

   

  Czy moje nadruki będą wystarczająco trwałe?

  Tak, przy profesjonalnej aplikacji nadruku na odzieży, trwałość jest bardzo wysoka.
  Dokładamy szczególnej staranności, aby wybrać odpowiednią metodę zdobienia dla Twoich projektów,
  w zależności od ilości, rodzaju odzieży, której będziesz używać i ostatecznego przeznaczenia.

   

  Czy możemy podpisać NDA?

  Tak, abyś był pewny, możemy podpisać umowę o zachowaniu poufności.


   

  Ufają nam od 2004 roku

  Jakość ponad wszystko!


   

  Zobacz wybrane realizacje


   

  T-Best™ w liczbach

  +18
  Lat doświadczenia

  +3500
  Obsługiwani Klienci co miesiąc

  +8000
  Najnowsze produkty w ofercie


   

  Potrzebujesz informacji?

  Skontaktuj się z nami!   lub napisz do nas maila: t-best@t-best.pl

   Kontakt

   ul. Wrocławska 94
   58-306 Wałbrzych

   e-mail: t-best@t-best.pl
   tel: +48 576 970 888
   Sklep TopKoszulki.pl®

   Follow Us

   Language »